Imię i nazwisko: Christina Aguilera
Wiek - prawie 23 lata
Data ur.: 18 grudzień 1980
Miejsce urodzenia: Nowy Jork
Kolor oczu: niebieskie
Kolor włosów: przefarbowala na czarno
Waga: 52 kg (przytyla)
Wzrost: 168 cm
Rodzeństwo: czworo
Ulub. potrawa: sałatki
Ulubiony kolor: czarny
Hobby: taniec, jazda na nartach
BIOGRAFIA

Christina Aguilera występuje od 6 roku życia, jednak jej prawdziwa kariera rozpoczęła się dopiero w 1998 roku, kiedy piosenka ''Reflection'' pojawiła się w filmie Disney'a "Mulan". Jeszcze w tym samym tygodniu, kiedy Christina nagrała ten utwór w studiu, zgłosili się do niej szefowie RCA, proponując podpisanie kontraktu płytowego. Od tej pory kariera Aguilery nabrała imponującego rozpędu, zaś debiutancki album stał się jednym z najważniejszych wydarzeń roku w świcie muzyki pop. Pierwszy singiel "Genie In A Bottle" - pozostawał na szczycie amerykańskiej listy przebojów przez 5 tygodni. Sukcesem okazały się kolejne single - ''What A Girl Wants'' i napisany przez Diane Warren klasyk ''I Turn To You''. Spośród wielu sukcesów Christiny warto wyróżnić także fakt, iż została ona zaproszona do zaśpiewana piosenki ''The Christmas Song'' w duecie z BB Kingiem, legendą bluesa. Ich wspólnemu występowi w Białym Domu przyglądał się sam prezydent Clinton. Najlepszą rekomendacją dla tej utalentowanej artystki jest jednak tytuł nadany jej przez bardzo popularne pismo ''Ladies Home Journal'' - NAJBARDZIEJ FASCYNUJĄCA KOBIETA ROKU! To prawda i przyzna to każdy, kto choć raz uległ urokowi Christiny. Jak na razie podziwiać możemy jej talent z gwiazdorem pochodzenia latynoskiego Rickym Martinem. Piosenka znajdzie sie na albumach obydwu wykonawców. "Lady Marmalade" w wykonaniu Christiny i spółki (Pink, Mya, Lil'Kim) to jeden z największych hitów 2001r. Utwór wykorzystano w filmie "Moulin Rouge", który stał się też inspiracją dla odlotowego wideoklipu, MTV uznało go za najlepszy teledysk roku. 24 lutego na uroczystym zakończeniu zimowych igrzysk w Salt Lake City Christina zaśpiewała piosenkę "Infatuation", występ traktuje jako duże wyróżnienie. Kolejne osiągnięcie to aż dwie nominacje do prestiżowej nagrody Grammy. Christina uwielbia spacery ze swoim kundelkiem Julesem, podczas takich spacerów przychodzą jej do głowy niezliczone pomysły piosenek.

NEWS
  Od 2001 roku Christina ciężko pracowała nad nową płytą, na której opisała swoje doświadczenia - przejścia z byłym chłopakiem, załamanie nerwowe i zdradę przyjaciół.
Pierwszym singlem promującym nowy album była piosenka "Dirrty", która nie odniosła wiekszego sukcesu
w USA. Za to w Europie radziła sobie o wiele lepiej, zdobywając miejsca w pierwszych piątkach wielu list przebojów. 29 października miała premierę długo wyczekiwana płyta pt. "Stripped". Wraz z nową płytą nowy image Christiny, przefarbowała włosy a jej odważny styl widać na fotkach które umieściłam w galerii. X-tina wydaje hit za hitem, ja polecam do przesluchania fighter oraz beautiful. Singiel Beautiful stał się hymnem tych, którzy czują się odrzuceni, brzydcy, niedocenieni. Jest on naprawdę wielkim hitem!
Odsłuchać te dwa utwory możecie na jej oficjalnej stronie www.christinaaguilera.com Polecam!


TEKSTY PIOSENEK

NOWA GALERIA
najnowsze zdjęcia X-tinyGALERIA II
starsze zdjecia zdjęcia Christiny


TAPETY